Lego creator – Statek piracki 3 w 1

Lego to świetna zabawka dla dzieci, ale po cichu stała się także ulubioną zabawką dorosłych. Dzieje się tak dlatego, że zestawy lego można budować na wiele sposobów i nie ma żadnych ograniczeń co do tego, co ludzie mogą z nich zrobić -wszystko zależy od kreatywności. Z klocków Lego można zbudować wszystko – od domów po roboty. Niektórzy używają ich nawet do tworzenia sztuki i rzeźb, ponieważ mają tysiące różnych drobnych elementów i ciekawych kształtów, które można złożyć w tak wiele różnych rzeczy. Firma Lego przygotowała nową serię Lego Creator, która jest skierowana zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, którzy chcą budować samodzielnie, ale potrzebują inspiracji i wskazówek. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja, jak z klocków można zbudować konkretny model, ale twórcy Lego Creator zachęcają do kreatywności i wykorzystania wyobraźni, aby wymyślić coś zupełnie innego – nawet jeśli nie ma tego w instrukcji! 

Lego creator 3 w 1 

Zestaw Lego Creator 3 w 1 jest świetnym zestawem Lego dla dzieci, ponieważ daje im możliwość zbudowania trzech różnych rzeczy z wielu tych samych części. W pudełku znajduje się duży zestaw ponumerowanych woreczków i mniejsza instrukcja, z których można zbudować trzy osobne modele: statek piracki, wir wodny i małą wyspę. Instrukcje są jasne i wszystko pasuje do siebie bez problemu; niektóre elementy można łatwo rozpoznać na podstawie dołączonego obrazka, inne są na tyle wyjątkowe, że w instrukcji znajduje się ich opis. Statek piracki jest świetny,posiada  mnóstwo szczegółów (ma nawet schowek na łupy!). Wir składa się z imponująco dużej liczby elementów, które tworzą jego spiralny kształt (byłem zaskoczony, jak bardzo jest wytrzymały). Mała wyspa ma tylko ok. 5″ średnicy, ale po złożeniu również wygląda świetnie. Wszystkie części są bardzo czytelnie opisane, więc nietrudno się zorientować, którego elementu szukasz w danej chwili.  Zestaw ten można zbudować na trzy różne sposoby, dzięki temu jest bardziej uniwersalny dla dzieci i może im dostarczyć różnych wrażeń z zabawy. 

Zalety zestawu

– elementy tego zestawu są kompatybilne ze wszystkimi innymi produktami Lego

– klocki są również dobre do rozwijania kreatywności, ponieważ daje dzieciom różne możliwości – nie muszą podążać za wskazówkami, jeśli nie chcą; zamiast tego mogą wymyślać własne rozwiązania, które wprawią modele w ruch.

– geniusz tych zestawów polega na tym, że z jednego zestawu można zbudować trzy różne rzeczy. Pozwala to na maksymalną kreatywność i elastyczność, a także na poznanie zupełnie nowych umiejętności.

– zabawa klockami Lego przynosi wiele korzyści, w tym poprawia motorykę małą i rozwija kreatywność. Linia Lego Creator jest chwalona zarówno przez nauczycieli, jak i rodziców za to, że świetnie pomaga dzieciom w nauce, a jednocześnie zapewnia mnóstwo zabawy w tym samym czasie! 

About the Author

You may also like these