Lego Creator – od bukietów po domek surferów

Niewiele osób wie o tym, że Lego to chyba największy producent opon na świecie – portal Southlake Style podaje, że ta firma wyrabia co roku 306 milionów gumowych opon! A co oznacza jego nazwa? Z duńskiego Lego miało oznaczać ,,baw się dobrze” i chyba właśnie tak bawi się każdy posiadacz jakiegokolwiek zestawu Lego. Pudełka wychodzą w różnych seriach tematycznych, przy czym chyba najszersza rozpiętość tematów pojawia się w Lego Creator.

Lego Creator – delfin na posterunku policji?

Seria przeznaczona dla różnych przedziałów wiekowych dzieci i dorosłych to ogromna liczba najprzeróżniejszych zestawów. W tym klockowym kalejdoskopie znajdziemy zarówno Lego Creator Domek surferów, Posterunek policji jak i Potężne dinozaury oraz Delfin i żółw. Jednym z ciekawszych przykładów są również bukiety kwiatów Lego. 

Kreatywność przede wszystkim!

Co ciekawe, wiele zestawów, prawie jak szampon, są “3w1” i tu, w przeciwieństwie do kosmetyku, naprawdę jest to wspaniałym udogodnieniem. W zestawie z delfinem, nasze dziecko może zbudować z klocków konika morskiego i rybkę zamiast inteligentnego ssaka. Niesamowity zestaw Domek na drzewie, pozwoli przetransformować to lokum na łódź i krokodyla lub helikopter! Rekina natomiast zamienimy w rybę głębinową i kałamarnicę, choć tak naprawdę zestaw oferuje jeszcze czwartą opcję opisaną w pliku na stronie producenta. To się nazywa dawać wartość!

Kształtowanie umysłu

Pewna nauczycielka angielskiego myśląc o swoim doświadczeniu pedagogicznym stwierdziła, że taki sposób działania klocków uczy nie tylko wyobraźni ogółem, ale także jej składowych w tym umiejętności transformacji. Polega ona na zmianie jednego konceptu na inny w interesujący sposób. Taka kompetencja pomaga też w ćwiczeniu rozwiązywania problemów, a fakt że dziecko bądź dorosły ukończy misję zawartą w instrukcji daje poczucie sprawstwa i podwyższa poczucie własnej wartości.

Oczywiście Lego creator super zestaw to też po prostu dobra zabawa, co widać nieraz gdy dorośli z zazdrością spoglądają na swoją pociechę pierwszy raz układającą klockowy prezent. Zapewne sami chcieliby pierwsi się pobawić. Jak nieznany autor powiedział: “Z Nieba pozostały trzy rzeczy: gwiazdy, kwiaty i dzieci.” Zapomniał chyba o klockach Lego Creator.

About the Author

You may also like these